סיור בצפת- צפת העתיקה, בין הנס למעשה

סיור בצפת- צפת העתיקה, בין הנס למעשה

סיור אל עיר המקובלים, אל הסמטאות ובתי הכנסת, אל הנופים וגלריות האומנים ואל הסיפורים והאנשים

צפת,עיר המקובלים, אחת מארבע ערי-הקודש, הגיעה לשיאה במאה ה-16 עת על רקע השגשוג שהביאה עימה תעשית האריגים והמבטשות בנחל עמוד, צמחה תורת הנסתר – היא הקבלה, ע"י גדולי הדור ובראשם האר"י הקדוש, ר' משה קורדוברו ור' יוסף קארו (מחבר ה"שולחן ערוך").

משהו מאוירת המיסתורין, הלימוד והרוח נותר עד היום בסמטאות העיר העתיקה מהן נשקף נוף מופלא של הר מירון.

   IMG_7615

נתחיל את סיורנו במרומי המצודה שנבנתה ע"י הצלבנים והיתה מצודתם הגדולה והעוצמתית ביותר בארץ, אך נפלה ללא קרב בידי הממלוכים שאף ביצרו ופיארו אותה ובנו סביבה את בירת-הגליל. נחצה בנוף עוצר הנשימה, נספר את סיפור המקום ואף נבקר בבור מים המצטין בקרירותו ובאקוסטיקה שלו.

נתפתל במורד המדרגות ונגיע לכיכר הדווידקה בה נספר את סיפור שיחרורה של העיר בתש"ח ע"י הפלמ"ח "בעזרת שני דברים – המעשה והנס.

נרד אל הרובע היהודי העתיק, ליבה של צפת וליבו של סיורנו, ונצא למסע בין בתי הכנסת של האר"י הקדוש, בבית הכנסת המרהיב ע"ש יצחק אבוהב ובזה של הרב יוסף קארו. נלמד מעט ונטעם מהמסע הרוחני העצום שעשו גדולי צפת בין ההלכה לבין הקבלה.

נבקר במחלבה קטנה שמיצרת "גבינה צפתית" מקורית ונסיים בקרית האמנים שם נשוטט בין הגלריות ונספוג מאוירתה המיוחדת של העיר.

פרטים על הסיור

משך הסיור: כשעתיים וחצי

מקום מפגש: בכניסה לפארק המצודה ברחוב דרך חטיבת יפת"ח.

הערות:

  • הסיור כולל טעימות ומפגשים ייחודיים.
  • הסיור כולל ירידה ועליה במדרגות רבות.

לקבלת פרטים והרשמה

צלצלו / סמסו אלי

054-4957737

המלצות מטיילים

הרשמו לאחד הסיורים הקרובים שלנו
לפרטים והרשמה
על המחבר:
עמרי
עמרי

מורה דרך מוסמך ומומחה לטיולים בגליל. המייסד של Omri-Travel שהפך את התחביב והתשוקה שלו למקצוע... חולה טיולים, סקרן בלתי נלאה וממשיך להתלהב מלטייל ולהדריך.

כללי הזהב לטיול מוצלח:

טיול הוא פעילות נפלאה – מהנה, בריא, מחבר ומלמד אך גם עלול להיות מסוכן. על מנת להגביר את ההנאה ולצמצם אתה הסיכון הינה כמה כללים פשוטים המומלצים לכל טיול:

הכנה מראש: חשוב מאוד לקרוא על מסלול הטיול מראש ולדעת היטב מה צפוי לכם: מה המרחק, רמת הקושי, משך הטיול, נתיב הטיול ומה יש לאורכו ולהתארגן בהתאם!  חשוב מאוד להצטייד במפה (זכרו: שיש מקומות ללא קליטת סלולר ולכן מפת נייר עדיפה). יש לידע מישהו מקורב לגבי תוכניותיכם ואם זה בשמורה את אחד מאנשי הצוות.

מים, אוכל, ביגוד וציוד: תמיד קחו איתכם מים! (לטיול יום 3 ליטר לאדם). אוכל ונישנושים בהתאם למשך הטיול. נעליים סגורות, ביגוד בהתאם לעונה אך רצוי תמיד מומלץ מכנסיים ארוכים וכמובן כובע. מומלץ להצטייד בפנס, אולר ומקלות הליכה וחשוב לקחת איתכם ערכת עזרה ראשונה בסיסית וטלפון נייד טעון ואף מטען חיצוני.

התנהגות בזמן הטיול: קריטי להישאר על השבילים המסומנים ולא "לעשות שטויות" כמו קפיצות ממקומות גבוהים, טיפוס על עצים ועוד. חובה להתנהג בהתאם להוראות על שלטי הכניסה לשמורות.

לעולם אל תשאירו לכלוך, ניירות, בקבוקים וחפצים בשטח. אספו את האשפה שלכם ורצוי גם לנקות לכלוך שמצאתם בשטח ולהשאירו במצב טוב יותר.

במקרה חרום: אם חס וחלילה מישהו נפגע במהלך הטיול הכלל הבסיסי הוא טיפול ראשוני במקום ולהוציא את הנפגע מהשטח בהקדם האפשרי. בהתאם למקרה יש להזעיק גורמים רלוונטיים. מומלץ מאוד להוריד את האפליקציה מדא שלי – שבה יש הנחיות עזרה ראשונה לכל המקרים ואפשרות קלה להזעקת עזרה.

מידע מפורט יותר מומלץ לקרוא באתר של עמותת מדעת

קרא עוד
מוזמנים לטייל איתנו
המאמר עזר לכם? נשמח לקרוא את תגובתכם
הרשמו לקבלת עדכונים, המלצות והטבות
מבית Omri Travel
פתח צ'אט
1
זקוק לעזרה?
שלום לך!
נשמח לסייע ולחבר אתכם לחוויה מושלמת!!
לאיפה תרצו לטייל? מתי? כמה אנשים?
דילוג לתוכן