סיור בנצרת- ריגושים בין קדושה לקנאפה

סיור בנצרת- ריגושים בין קדושה לקנאפה

סיור אל הכנסיות, בתי העשירים ואל השווקים של נצרת התוססת והססגונית

 

בנצרת בישר המלאך גבריאל למרים שתהרה מרוח האלוהים ותלד את המשיח. אירוע זה, בזמן שנצרת היתה כפר יהודי קטן ונידח, שינה את ההסטוריה שלה והפך את נצרת לאחד השמות הידועים והמוכרים בעולם.

להנצחת הבשורה הוקמה "כנסיית הבשורה" הקתולית המדהימה בגודלה ויופיה וגם כנסיה אורתודוקסית בקרבת המעיין ובנוסף להן משובצת העיר בעשרות כנסיות ומנזרים נוספים של זרמים נוצריים שונים ומתקופות שונות הקשורות למרים, ישו עצמו (שחי כאן כ-30 מ-33 שנות חיו), ולאביו.

 

למרות המורשת הנוצרית החזקה, רוב מ-72 אלף תושבי העיר הם מוסלמים שיוצרים את העיר הערבית הגדולה בישראל: עיר תוססת, מקבלת אורחים ונעימה לביקור, בעלת שוק ססגוני, אתרים רבים ואוכל נפלא!

 

הסיור בנצרת שיותאם לאיפיוני הקבוצה יכלול על פי רב:

  • תצפית מרהיבה מהר הקפיצה או מהכנסיה הסלזיאנית בצפון העיר
  • ביקור בכנסית הבשורה המרשימה שתוכננה ע"י האדריכל האיטלקי מוציו וכוללת סימבוליקה נוצרית מורכבת ואווירה ייחודית
  • ביקור בכנסית המלאך גבריאל האורתודוקסית וב"כנסיית בית הכנסת" שבשוק
  • שיטוט בסמטאות השוק הצבעוניות תוך מפגשים אנושיים וטעימות ממטעמי העיר
  • ביקור באחת הוילות העירוניות המדהימות ובהן ציורי תקרה מרהיבים

 

פרטים על הסיור

משך הסיור: כשלוש שעות

מקום מפגש: ברחבת המעיין או על פי קביעה עם הקבוצה

הערות:

  • הסיור כולל טעימות ומפגשים ייחודיים.
  • ניתן לקיים את הסיור בדגש נוצרי/היסטורי או בדגש פולקלוריסטי/קולינרי

לקבלת פרטים והרשמה

צלצלו / סמסו אלי

054-4957737

המלצות מטיילים

הרשמו לאחד הסיורים הקרובים שלנו
לפרטים והרשמה
על המחבר:
עמרי
עמרי

מורה דרך מוסמך ומומחה לטיולים בגליל. המייסד של Omri-Travel שהפך את התחביב והתשוקה שלו למקצוע... חולה טיולים, סקרן בלתי נלאה וממשיך להתלהב מלטייל ולהדריך.

כללי הזהב לטיול מוצלח:

טיול הוא פעילות נפלאה – מהנה, בריא, מחבר ומלמד אך גם עלול להיות מסוכן. על מנת להגביר את ההנאה ולצמצם אתה הסיכון הינה כמה כללים פשוטים המומלצים לכל טיול:

הכנה מראש: חשוב מאוד לקרוא על מסלול הטיול מראש ולדעת היטב מה צפוי לכם: מה המרחק, רמת הקושי, משך הטיול, נתיב הטיול ומה יש לאורכו ולהתארגן בהתאם!  חשוב מאוד להצטייד במפה (זכרו: שיש מקומות ללא קליטת סלולר ולכן מפת נייר עדיפה). יש לידע מישהו מקורב לגבי תוכניותיכם ואם זה בשמורה את אחד מאנשי הצוות.

מים, אוכל, ביגוד וציוד: תמיד קחו איתכם מים! (לטיול יום 3 ליטר לאדם). אוכל ונישנושים בהתאם למשך הטיול. נעליים סגורות, ביגוד בהתאם לעונה אך רצוי תמיד מומלץ מכנסיים ארוכים וכמובן כובע. מומלץ להצטייד בפנס, אולר ומקלות הליכה וחשוב לקחת איתכם ערכת עזרה ראשונה בסיסית וטלפון נייד טעון ואף מטען חיצוני.

התנהגות בזמן הטיול: קריטי להישאר על השבילים המסומנים ולא "לעשות שטויות" כמו קפיצות ממקומות גבוהים, טיפוס על עצים ועוד. חובה להתנהג בהתאם להוראות על שלטי הכניסה לשמורות.

לעולם אל תשאירו לכלוך, ניירות, בקבוקים וחפצים בשטח. אספו את האשפה שלכם ורצוי גם לנקות לכלוך שמצאתם בשטח ולהשאירו במצב טוב יותר.

במקרה חרום: אם חס וחלילה מישהו נפגע במהלך הטיול הכלל הבסיסי הוא טיפול ראשוני במקום ולהוציא את הנפגע מהשטח בהקדם האפשרי. בהתאם למקרה יש להזעיק גורמים רלוונטיים. מומלץ מאוד להוריד את האפליקציה מדא שלי – שבה יש הנחיות עזרה ראשונה לכל המקרים ואפשרות קלה להזעקת עזרה.

מידע מפורט יותר מומלץ לקרוא באתר של עמותת מדעת

קרא עוד
מוזמנים לטייל איתנו
המאמר עזר לכם? נשמח לקרוא את תגובתכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הרשמו לקבלת עדכונים, המלצות והטבות
מבית Omri Travel
פתח צ'אט
1
זקוק לעזרה?
שלום לך!
נשמח לסייע ולחבר אתכם לחוויה מושלמת!!
לאיפה תרצו לטייל? מתי? כמה אנשים?
דילוג לתוכן