האם ישו אכל אבן?

האם ישו אכל אבן?

בעיר נצרת במעלה גרם המדרגות המתפתל מהשוק צפונה חבויה בין הבתים כנסיה קטנה ששמה -מנזה קריסטי ("שולחן האדון" או "בלאטת אל מסיח" בערבית)). זוהי כנסיה זעירה פרנציסקנית-קתולית שנבנתה בשנת 1861, ואשר מנציחה מאורע מהברית החדשה שעל פי רוב משויך לכנסיית בכורת-פטרוס שבטבחה על חוף הכנרת. אירוע זה מהבשורה על פי יוחנן פרק 21, מספר על הופעת ישו בפני תלמידיו ועל כך שהכין להם ארוחת דגים ולחם על שולחן אבן.

במאה ה-17 נדדה המסורת בדבר מקום השולחן, עלתה מן הכנרת במעלה הרי הגליל התחתון והצניחה את מקום המעשה לעיר נצרת, אל המקום בו נמצאת הכנסיה המדוברת.

אלא שיבושי התרגום בשלט בחזית הכנסיה יצרו "טוויסט בעלילה" ושינו מעט את הסיפור:

חזית הכנסיה מוצב שלט המספר את סיפור הכנסיה בשלוש שפות – הנה בעברית:

 

לגבי השאלה "מה הוא סעד יחד עם תלמידיו?" ניתן לקבל תשובה מהתרגום לאנגלית של אותו השלט:

 

כלומר, אם נתרגם את התרגום יתברר לנו ש"ישו אכל אבן בתוך הכנסיה כארוחה ביחד עם תלמידיו".

בהחלט מענין…. ושיהיה להם בתיאבון.

הרשמו לאחד הסיורים הקרובים שלנו
לפרטים והרשמה
על המחבר:
עמרי
עמרי

מורה דרך מוסמך ומומחה לטיולים בגליל. המייסד של Omri-Travel שהפך את התחביב והתשוקה שלו למקצוע... חולה טיולים, סקרן בלתי נלאה וממשיך להתלהב מלטייל ולהדריך.

כללי הזהב לטיול מוצלח:

טיול הוא פעילות נפלאה – מהנה, בריא, מחבר ומלמד אך גם עלול להיות מסוכן. על מנת להגביר את ההנאה ולצמצם אתה הסיכון הינה כמה כללים פשוטים המומלצים לכל טיול:

הכנה מראש: חשוב מאוד לקרוא על מסלול הטיול מראש ולדעת היטב מה צפוי לכם: מה המרחק, רמת הקושי, משך הטיול, נתיב הטיול ומה יש לאורכו ולהתארגן בהתאם!  חשוב מאוד להצטייד במפה (זכרו: שיש מקומות ללא קליטת סלולר ולכן מפת נייר עדיפה). יש לידע מישהו מקורב לגבי תוכניותיכם ואם זה בשמורה את אחד מאנשי הצוות.

מים, אוכל, ביגוד וציוד: תמיד קחו איתכם מים! (לטיול יום 3 ליטר לאדם). אוכל ונישנושים בהתאם למשך הטיול. נעליים סגורות, ביגוד בהתאם לעונה אך רצוי תמיד מומלץ מכנסיים ארוכים וכמובן כובע. מומלץ להצטייד בפנס, אולר ומקלות הליכה וחשוב לקחת איתכם ערכת עזרה ראשונה בסיסית וטלפון נייד טעון ואף מטען חיצוני.

התנהגות בזמן הטיול: קריטי להישאר על השבילים המסומנים ולא "לעשות שטויות" כמו קפיצות ממקומות גבוהים, טיפוס על עצים ועוד. חובה להתנהג בהתאם להוראות על שלטי הכניסה לשמורות.

לעולם אל תשאירו לכלוך, ניירות, בקבוקים וחפצים בשטח. אספו את האשפה שלכם ורצוי גם לנקות לכלוך שמצאתם בשטח ולהשאירו במצב טוב יותר.

במקרה חרום: אם חס וחלילה מישהו נפגע במהלך הטיול הכלל הבסיסי הוא טיפול ראשוני במקום ולהוציא את הנפגע מהשטח בהקדם האפשרי. בהתאם למקרה יש להזעיק גורמים רלוונטיים. מומלץ מאוד להוריד את האפליקציה מדא שלי – שבה יש הנחיות עזרה ראשונה לכל המקרים ואפשרות קלה להזעקת עזרה.

מידע מפורט יותר מומלץ לקרוא באתר של עמותת מדעת

קרא עוד
מוזמנים לטייל איתנו
המאמר עזר לכם? נשמח לקרוא את תגובתכם
הרשמו לקבלת עדכונים, המלצות והטבות
מבית Omri Travel
פתח צ'אט
1
זקוק לעזרה?
שלום לך!
נשמח לסייע ולחבר אתכם לחוויה מושלמת!!
לאיפה תרצו לטייל? מתי? כמה אנשים?
דילוג לתוכן