יום גיבוש לעובדים

יום גיבוש לעובדים

בשנים האחרונות יותר ויותר מנהלי חברות מבינים שכחלק מרווחת העובד וחלק מהפעילות של מחלקת משאבי אנוש צריך לארגן ימי גיבוש לטובת העובדים אשר כשמם כן הם – יביאו איתם שבירת שגרה, ריענון המחשבה ויציאה מבין כותלי המשרד. כיום יש אינספור רעיונות לימי גיבוש המיועדים לעובדים ומתאימים לכל סגנון רצוי, לכל אזור גאוגרפי וכמובן לכל גובה תקציב שהועמד לצורך כך. החוכמה הגדולה היא להתאים לכל משרד או מקום עבודה את יום הגיבוש שיהיה המושלם עבור העובדים.

מה החשיבות בפעילות גיבוש לעובדים?

כאמור, מדי פעם חשוב מאד לתת לעובדים קצת לצאת מהשגרה ולחלץ עצמות – במלוא מובן המילה. כאשר העובדים מוזמנים ליום גיבוש – משמע משאירים את העבודה מאחור, שמים בצד את המטלות היומיומיות ונפגשים במקום אחר – הם מבינים שלמנהלים חשוב מאד לדאוג לרווחתם, שמעריכים אותם ורואים אותם כבני אדם קודם כל ורק לאחר מכן כעובדים מן המניין. לאחר יום זה – העובדים יגיעו לעבודה הרבה יותר מחויבים וירצו לתת בחזרה לארגון שרואה אותם ושהם חשובים לו. הם יגיעו לעבודה עם הרבה יותר מוטיבציה.

gibush3

אילו אפשרויות לימי גיבוש קיימות כיום?

כאמור, אפשר לבחור כיום שלל אפשרויות לבילויים ואטרקציות המתאימים בתור יום גיבוש לעובדים. להלן רק חלק מהרעיונות:

  • טיול או סיור במקומות מיוחדים, עם מדריך המכיר את הפינות המיוחדות ואת הסיפורים שמכירים רק אלה שחיים שם או שחיו שם בעבר. 
  • פעילויות של ספורט אקסטרים – מרוץ מכוניות, טיול ג'יפים, רכיבה על סוסים או מסלול הליכה בטבע המיועד למטיבי לכת.
  • הופעה של להקה או אומן.
  • הרצאה או סדנה.

כאמור – האתגר הגדול באמת הוא להתאים את סוג יום הגיבוש שיהיה המושלם עבור מקום העבודה בהתחשב באופי העובדים ובסגנון הפעילות שיהיה מוערך עליהם. לשם כך נדרשת עבודת מחקר לא קטנה אבל כאשר מדובר בחברה מקצועית או באיש מקצוע שמארגן את יום הגיבוש – אפשר להיות בטוחים שהוא יידע בדיוק מה לשאול ומה לברר.

איך בוחרים את אופי יום הגיבוש?

כאשר רוצים לארגן יום גיבוש לחברות חשוב מאד לשים לב לכמה פרמטרים הקשורים בעובדים שאמורים להשתתף בפעילויות – הגילאים שלהם, המצב האישי או המשפחתי שלהם, האם מדובר בקהל דתי או שבחלקו כזה (במקרים רבים יום הגיבוש מסתיים בארוחה במסעדה) והסוג פעילויות שהם עשויים למצוא כמהנות או מעניינות.

gibush2

ימי גיבוש לעובדים וחברות:

המירוץ למיליון פעילות גיבוש, טיולי ג'יפים בצפון

הרשמו לאחד הסיורים הקרובים שלנו
לפרטים והרשמה
על המחבר:
עמרי
עמרי

מורה דרך מוסמך ומומחה לטיולים בגליל. המייסד של Omri-Travel שהפך את התחביב והתשוקה שלו למקצוע... חולה טיולים, סקרן בלתי נלאה וממשיך להתלהב מלטייל ולהדריך.

כללי הזהב לטיול מוצלח:

טיול הוא פעילות נפלאה – מהנה, בריא, מחבר ומלמד אך גם עלול להיות מסוכן. על מנת להגביר את ההנאה ולצמצם אתה הסיכון הינה כמה כללים פשוטים המומלצים לכל טיול:

הכנה מראש: חשוב מאוד לקרוא על מסלול הטיול מראש ולדעת היטב מה צפוי לכם: מה המרחק, רמת הקושי, משך הטיול, נתיב הטיול ומה יש לאורכו ולהתארגן בהתאם!  חשוב מאוד להצטייד במפה (זכרו: שיש מקומות ללא קליטת סלולר ולכן מפת נייר עדיפה). יש לידע מישהו מקורב לגבי תוכניותיכם ואם זה בשמורה את אחד מאנשי הצוות.

מים, אוכל, ביגוד וציוד: תמיד קחו איתכם מים! (לטיול יום 3 ליטר לאדם). אוכל ונישנושים בהתאם למשך הטיול. נעליים סגורות, ביגוד בהתאם לעונה אך רצוי תמיד מומלץ מכנסיים ארוכים וכמובן כובע. מומלץ להצטייד בפנס, אולר ומקלות הליכה וחשוב לקחת איתכם ערכת עזרה ראשונה בסיסית וטלפון נייד טעון ואף מטען חיצוני.

התנהגות בזמן הטיול: קריטי להישאר על השבילים המסומנים ולא "לעשות שטויות" כמו קפיצות ממקומות גבוהים, טיפוס על עצים ועוד. חובה להתנהג בהתאם להוראות על שלטי הכניסה לשמורות.

לעולם אל תשאירו לכלוך, ניירות, בקבוקים וחפצים בשטח. אספו את האשפה שלכם ורצוי גם לנקות לכלוך שמצאתם בשטח ולהשאירו במצב טוב יותר.

במקרה חרום: אם חס וחלילה מישהו נפגע במהלך הטיול הכלל הבסיסי הוא טיפול ראשוני במקום ולהוציא את הנפגע מהשטח בהקדם האפשרי. בהתאם למקרה יש להזעיק גורמים רלוונטיים. מומלץ מאוד להוריד את האפליקציה מדא שלי – שבה יש הנחיות עזרה ראשונה לכל המקרים ואפשרות קלה להזעקת עזרה.

מידע מפורט יותר מומלץ לקרוא באתר של עמותת מדעת

קרא עוד
מוזמנים לטייל איתנו
המאמר עזר לכם? נשמח לקרוא את תגובתכם
הרשמו לקבלת עדכונים, המלצות והטבות
מבית Omri Travel
פתח צ'אט
1
זקוק לעזרה?
שלום לך!
נשמח לסייע ולחבר אתכם לחוויה מושלמת!!
לאיפה תרצו לטייל? מתי? כמה אנשים?
דילוג לתוכן