בחירה נכונה של יום כיף וגיבוש לעובדים

בחירה נכונה של יום כייף וגיבוש לעובדים

אין כמו יום כיף בצפון כדי לגבש את העובדים ולאפשר להם ליהנות מכמה שעות של פסק זמן מהעבודה היום יומית ומהטרדות השונות הנלוות לה. אפשר כיום למצוא לא מעט חברות המציעות שירותי ארגון ותכנון ימי גיבוש לקבוצות וגם ימי כיף לחברות. את אלה אפשר לקיים במקומות שונים בארץ, כאשר הצפון עצמו נחשב לאחד היעדים האהובים ביותר. מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים ביום שכזה ואילו פרמטרים יש לקחת בחשבון במסגרת התכנון? הנה:

חיפה כללית9 1

צרכי הקבוצה – בין אם בוחרים לשלב פעילות כמו ראפטינג בירדן או אולי המירוץ למיליון פעילות גיבוש מתאימה היא כזו הלוקחת בחשבון את אופיים ואת צרכיהם של המשתתפים בה. מי הוא קהל היעד? האם אלה עובדים צעירים בשנות ה-20 לחייהם, או שמא עובדים מבוגרים יותר בני 50 או 60? האם מדובר בקבוצה קטנה ואינטימית או קבוצה עם מספר גדול של משתתפים? היכרות עם צרכיה של הקבוצה כמו גם עם אופייה יכולה לעזור בתכנון ובארגון של יום כיף בצפון.

כמה זה עולה – התקציב שאותו יכולים להקצות לטובת יום הכיף הוא נקודה נוספת, שחשוב לקחת בחשבון. ישנן מגוון רחב מאד של פעילויות במסגרת ימי גיבוש לקבוצות וגם ימי כיף לחברות. אפשר לשלב בין כמה מהן או לבחור באחת בלבד. טווח המחירים הוא רחב והוא מושפע מסוג הפעילות הנבחרת ומפרמטרים נוספים. הגדרת התקציב תעזור להתמקד בתכנון ולשלב פעילויות המוצעות בעלויות המתאימות לו.

מה מזג האוויר – תנאי מזג האוויר באותה תקופה הם נקודה נוספת חשובה. ישנן פעילויות שאותן מקיימים בחוץ בדרך כלל, כמו המירוץ למיליון פעילות גיבוש מבוקשת ופופולארית מאד כיום, וישנן פעילויות שאותן ניתן לקיים במקומות סגורים. אם מעוניינים לצאת ליום הכיף הזה ביום קיצי וחמים, האפשרויות הן כמעט בלתי מוגבלות. אם התכנון הוא לערוך את יום הגיבוש הזה בחורף, יש לזכור שייתכן ויהיה גשם והטמפרטורות תהיינה נמוכות מאד. במקרה זה, כדאי לתכנן פעילות במקום סגור, או לכל הפחות לוודא שישנן חלופות מתאימות אם "יתפוס" אתכם גשם.

כייף והנאה – גיוון, כייף ואפקט ההפתעה הן נקודות חשובות מאד שכדאי לשלב במסגרת היום הזה. מטרתו של יום הכייף היא לגבש את קבוצת העובדים אבל גם להעניק להם כמה שעות של הנאה מחוץ לסביבה המוכרת, הידועה. ולכן, חשוב מאד שכל הפעילויות הנבחרות לקחת בו חלק יציעו למשתתפים כייף גדול וגם יפתיעו אותם. אלו יכולות להיות אטרקציות מיוחדות, הפעלות מעולמות פחות מוכרים ועוד. הגיוון גם הוא חשוב וכדאי, במקרים מסוימים, לדאוג לבחור בכמה אפשרויות שונות.

לסיכום

התייחסות לצרכי הקבוצה, לתנאי מזג האוויר וגם לעלויות תעזור לכם לתכנן ולארגן יום כייף מושלם לעובדים, יום גדוש בחוויות בלתי רגילות.

הרשמו לאחד הסיורים הקרובים שלנו
לפרטים והרשמה
על המחבר:
עמרי
עמרי

מורה דרך מוסמך ומומחה לטיולים בגליל. המייסד של Omri-Travel שהפך את התחביב והתשוקה שלו למקצוע... חולה טיולים, סקרן בלתי נלאה וממשיך להתלהב מלטייל ולהדריך.

כללי הזהב לטיול מוצלח:

טיול הוא פעילות נפלאה – מהנה, בריא, מחבר ומלמד אך גם עלול להיות מסוכן. על מנת להגביר את ההנאה ולצמצם אתה הסיכון הינה כמה כללים פשוטים המומלצים לכל טיול:

הכנה מראש: חשוב מאוד לקרוא על מסלול הטיול מראש ולדעת היטב מה צפוי לכם: מה המרחק, רמת הקושי, משך הטיול, נתיב הטיול ומה יש לאורכו ולהתארגן בהתאם!  חשוב מאוד להצטייד במפה (זכרו: שיש מקומות ללא קליטת סלולר ולכן מפת נייר עדיפה). יש לידע מישהו מקורב לגבי תוכניותיכם ואם זה בשמורה את אחד מאנשי הצוות.

מים, אוכל, ביגוד וציוד: תמיד קחו איתכם מים! (לטיול יום 3 ליטר לאדם). אוכל ונישנושים בהתאם למשך הטיול. נעליים סגורות, ביגוד בהתאם לעונה אך רצוי תמיד מומלץ מכנסיים ארוכים וכמובן כובע. מומלץ להצטייד בפנס, אולר ומקלות הליכה וחשוב לקחת איתכם ערכת עזרה ראשונה בסיסית וטלפון נייד טעון ואף מטען חיצוני.

התנהגות בזמן הטיול: קריטי להישאר על השבילים המסומנים ולא "לעשות שטויות" כמו קפיצות ממקומות גבוהים, טיפוס על עצים ועוד. חובה להתנהג בהתאם להוראות על שלטי הכניסה לשמורות.

לעולם אל תשאירו לכלוך, ניירות, בקבוקים וחפצים בשטח. אספו את האשפה שלכם ורצוי גם לנקות לכלוך שמצאתם בשטח ולהשאירו במצב טוב יותר.

במקרה חרום: אם חס וחלילה מישהו נפגע במהלך הטיול הכלל הבסיסי הוא טיפול ראשוני במקום ולהוציא את הנפגע מהשטח בהקדם האפשרי. בהתאם למקרה יש להזעיק גורמים רלוונטיים. מומלץ מאוד להוריד את האפליקציה מדא שלי – שבה יש הנחיות עזרה ראשונה לכל המקרים ואפשרות קלה להזעקת עזרה.

מידע מפורט יותר מומלץ לקרוא באתר של עמותת מדעת

קרא עוד
מוזמנים לטייל איתנו
המאמר עזר לכם? נשמח לקרוא את תגובתכם
הרשמו לקבלת עדכונים, המלצות והטבות
מבית Omri Travel
פתח צ'אט
1
זקוק לעזרה?
שלום לך!
נשמח לסייע ולחבר אתכם לחוויה מושלמת!!
לאיפה תרצו לטייל? מתי? כמה אנשים?
דילוג לתוכן