דתות ועדות

דתות ועדות

הפסיפס הישראלי: דתות, עדות ומה שביניהן

 

בישראל מתקימות זו לצד זו  6 דתות!
ובכל דת  מתקימות קהילות, עדות וקבוצות שונות ומשונות שכולן מקדשות את הארץ.

סדרת עומק מרתקת זו, תוביל אותנו ותאפשר לנו לצלול אל נבכי הדתות והעדות השונות. נבין את האמונות ומקורן, את הדומה והשונה שבהן ואת המנהגים והגישות השונות של כל קבוצה.
כל טיול ייוחד לדת, עדה או קבוצה מיוחדת אותה נכיר לעומק. כל טיול גם ייקח אותנו לאזור שונה בארץ שיאפשר לנו להכיר אותו על צדדיו הגיאוגרפיים, הנופיים, ההסטוריים והאנושיים.

כל טיול בסדרה יכלול בין היתר תצפית נוף, טיול רגלי קצר, מפגש אנושי אחד לפחות וביקור באתרים הקשורים לנושא הטיול. מאמץ רב הושקע בבנית התכנים, בתכנון המסלולים והמפגשים.

ייעוץ מקצועי בבנית הסדרה: ניר קינן

לסדרה זו תהינה 2 ורסיות :
1. דתות ועדות בגליל – יציאה וחזרה אל הגליל
2. דתות ועדות בישראל – יציאה וחזרה אל מרכז הארץ

ימי הסיור: באחד מימי אמצע השבוע , פעם בחודש, יום ארוך ( 7:30 – 18:30).
*** ימים ותאריכים יפורסמו בקרוב ***
קהל מטרה: פנסיונרים צעירים.
נסיעה: אוטובוס צמוד
רמת קושי: קלה עד בינונית.
מחיר משוער: 320 ש"ח לסיור בודד, 2000 ש"ח ברכישת מנוי ל- 8 טיולים
מינימום מינויים: 30

נושאי הסיורים המתוכננים ב"דתות ועדות בגליל":

  1. בסיסי האמונה
  2. יהדות וקברי צדיקים
  3. נצרות וקדושים נוצריים
  4. איסלאם ותרבות ערבית
  5. בדויים, צ'רקסים וסובוטניקים
  6. באהיים וסופים
  7. הדת והחברה הדרוזית
הרשמו לאחד הסיורים הקרובים שלנו
לפרטים והרשמה
על המחבר:
עמרי
עמרי

מורה דרך מוסמך ומומחה לטיולים בגליל. המייסד של Omri-Travel שהפך את התחביב והתשוקה שלו למקצוע... חולה טיולים, סקרן בלתי נלאה וממשיך להתלהב מלטייל ולהדריך.

כללי הזהב לטיול מוצלח:

טיול הוא פעילות נפלאה – מהנה, בריא, מחבר ומלמד אך גם עלול להיות מסוכן. על מנת להגביר את ההנאה ולצמצם אתה הסיכון הינה כמה כללים פשוטים המומלצים לכל טיול:

הכנה מראש: חשוב מאוד לקרוא על מסלול הטיול מראש ולדעת היטב מה צפוי לכם: מה המרחק, רמת הקושי, משך הטיול, נתיב הטיול ומה יש לאורכו ולהתארגן בהתאם!  חשוב מאוד להצטייד במפה (זכרו: שיש מקומות ללא קליטת סלולר ולכן מפת נייר עדיפה). יש לידע מישהו מקורב לגבי תוכניותיכם ואם זה בשמורה את אחד מאנשי הצוות.

מים, אוכל, ביגוד וציוד: תמיד קחו איתכם מים! (לטיול יום 3 ליטר לאדם). אוכל ונישנושים בהתאם למשך הטיול. נעליים סגורות, ביגוד בהתאם לעונה אך רצוי תמיד מומלץ מכנסיים ארוכים וכמובן כובע. מומלץ להצטייד בפנס, אולר ומקלות הליכה וחשוב לקחת איתכם ערכת עזרה ראשונה בסיסית וטלפון נייד טעון ואף מטען חיצוני.

התנהגות בזמן הטיול: קריטי להישאר על השבילים המסומנים ולא "לעשות שטויות" כמו קפיצות ממקומות גבוהים, טיפוס על עצים ועוד. חובה להתנהג בהתאם להוראות על שלטי הכניסה לשמורות.

לעולם אל תשאירו לכלוך, ניירות, בקבוקים וחפצים בשטח. אספו את האשפה שלכם ורצוי גם לנקות לכלוך שמצאתם בשטח ולהשאירו במצב טוב יותר.

במקרה חרום: אם חס וחלילה מישהו נפגע במהלך הטיול הכלל הבסיסי הוא טיפול ראשוני במקום ולהוציא את הנפגע מהשטח בהקדם האפשרי. בהתאם למקרה יש להזעיק גורמים רלוונטיים. מומלץ מאוד להוריד את האפליקציה מדא שלי – שבה יש הנחיות עזרה ראשונה לכל המקרים ואפשרות קלה להזעקת עזרה.

מידע מפורט יותר מומלץ לקרוא באתר של עמותת מדעת

קרא עוד
מוזמנים לטייל איתנו
המאמר עזר לכם? נשמח לקרוא את תגובתכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הרשמו לקבלת עדכונים, המלצות והטבות
מבית Omri Travel
פתח צ'אט
1
זקוק לעזרה?
שלום לך!
נשמח לסייע ולחבר אתכם לחוויה מושלמת!!
לאיפה תרצו לטייל? מתי? כמה אנשים?
דילוג לתוכן